Школа мистецтв "Сузір'я" потребує викладача по класу баяна!
Загальна частина
1. Закордонний навчальний заклад Українська школа „Мрія” - це спеціалізований навчальний заклад, що забезпечує потреби громадян, які знаходяться за кордоном, в освіті.
2. Школа у своїй діяльності керується законодавчими актами України та Іспанії, а також власним Статутом.
3. Головною метою школи є реалізація конституційного права громадян України, на повну загальну середню освіту особам, які постійно чи тимчасово проживають за кордоном.
4. Головними завданнями навчального закладу є:
- забезпечення можливості громадян та іноземців у здобутті якісної освіти у відповідності до їх власних потреб, індивідуальних здібностей, нахилів, талантів, стану здоров'я тощо;
- розвиток здібностей та обдарóвань учнів, формування наукового світогляду про природу, людину і суспільство, підготовка до професійного самовизначення;
- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних звичаїв і традицій, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй, прав і свобод людини і громадянина, формування почуття відповідальності за свої дії, свідомого ставлення до власного здоров'я та здоров'я інших громадян;
- сприяння інтеграції українських громадян у іспаномовний культурний соціум.
5. Тип школи:
Школа „Мрія” - це навчальний заклад І-ІІІ ступенів.
І ступінь - початкова школа (1 - 4 класи - термін навчання 4 роки);
ІІ ступінь - основна школа (5 - 9 класи - термін навчання 5 років);
ІІІ ступінь - старша школа (10 - 11 класи - термін навчання 2 роки).
Школи всіх трьох ступенів функціонують разом.
6. Засновником школи є Департамент України „Джерело” при Асоціації „Casa Eslava“.
7. Школа не є юридичною особою але може мати рахунки в банківських установах, самостійний баланс, штамп, печатку, бланк. Школа не має права укладати від свого імені договори, виступати як юридична особа в судах.
Офіційним представником школи у всіх стосунках з третіми особами є українська асоціація батьків та вчителів школи " Берегиня"
8. Школа діє на підставі цього Статуту та Договору, укладеного з Міжнародною українською школою (далі - МУШ) при Міністерстві освіти та науки України. Школа має право вносити у цей Статут доповнення та зміни.
9. Реорганізація школи проводиться у разі зміни її типу або форми власності, згідно рішення засновника.
10. Навчально-виховний процес школи здійснюється українською мовою.
11. Юридична адреса школи збігається з юридичною адресою засновника.
Організація навчально-виховного процесу
1. Навчально-виховний процес у школі здійснюється відповідно до Робочого навчального плану, складеного на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України. До Робочого навчального плану додаються графік консультацій, екзаменів, режим роботи.
2. Організація навчання, консультацій, поточного оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється стаціонарно, у приміщенні школи.
3. Школа працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, та реалізує навчально-виховні завдання на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей та природних здібностей дітей.
4. Мережа класів (груп) формується на підставі нормативів їх наповнюваності відповідно до кількості поданих заяв та санітарно-гігієнічних умов для здійснення навчально-виховного процесу за погодженням із засновником.
5. Прийом учнів здійснюється на безконкурсній основі та обумовлюється Правилами прийому, затвердженими засновником.
6. Зарахування учнiв до школи здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом директора, що видається на підставі особистої заяви (для неповнолітніх — заяви батьків або осiб, якi їх замiнюють), а також свідоцтва про народження (копії) та медичної картки (копії). До першого класу зараховуються, як правило, діти з 6 років.
7. Школа обирає форми, засоби i методи навчання та виховання в межах, визначених законами України та Іспанії, а також власним Статутом.
8. Школа може реалізовувати освітні програми i надавати платні послуги на договірній основі.
9. Навчальний рік у школі починається в третю суботу вересня і закінчується в третю суботу червня наступного року. Тривалість навчального року обумовлюється виконанням навчальних програм з усiх визначених предметів, але не меже бути менше 175 годин.
Структура навчального року та режим роботи встановлюються школою у межах часу, передбаченого Робочим навчальним планом.
10. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється
(крім випадків, передбачених законодавством).
11. Тривалість уроку у школі становить 40-45 хвилин.
12. Тривалiсть перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреб в організації активного відпочинку i харчування учнів, але не менш як 10 хвилин.
13. Розклад урокiв складається відповідно до Робочого навчального плану з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується директором школи.
14. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.
15. У школі здійснюється поточне і підсумкове оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до критеріїв, затверджених Міністерством освіти і науки України.
16. Навчання учнів у 4-х, 9-х, 11-х класах завершується державною підсумковою атестацією. Зміст, форма і порядок проведення Державної підсумкової атестації проводиться згідно угоди з МУШ.
17. Державна підсумкова атестація може проводитися як на території України, так і на території Іспанії, а її терміни визначаються засновником та МУШ.
18. За результатами навчання учням видається відповідний документ про освіту державного зразка.
19. Учні, які за результатами річного оцінювання не засвоїли програмний матеріал з одного або всіх предметів Робочого навчального плану, продовжують навчатися після корекції їхнього індивідуального навчального плану.
20. За успiхи у навчаннi для учасників навчально-виховного процесу педагогічною радою школи можуть встановлюватися різні форми морального i матеріального заохочення.
21. Педагогічні працівники здійснюють свою діяльність за однією із форм праці: волонтери або по трудовому договору.
Учасники навчально-виховного процесу
1. Учасниками навчально-виховного процесу в школі є учні, педагогічні працівники, інші спеціалісти закладу, керівники, батьки або особи, які їх замінюють.
2. Статус учасників навчально-виховного процесу, їхні права і обов'язки визначаються законами України „Про загальну середню освіту”, Статутом школи та правилами внутрішнього розпорядку школи.
3. Учні школи мають право на:
доступність освіти;
вибір факультативів;
переатестацію з навчальних предметів;
безпечні i нешкідливі умови навчання та праці;
користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною базою школи;
участь у різних видах навчальної, науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;
участь у органах громадського самоврядування школи;
вільне вираження поглядів, переконань;
участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;
захист від будь-яких форм експлуатації, психічного i фізичного насилля, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їх права, принижують честь i гідність, та інші права.
4. Учні школи зобов'язані:
оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, між визначено Державним стандартом загальної середньої освіти; підвищувати загальний культурний рівень;
дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;
брати посильну участь у рiзних видах трудової діяльності;
бережно ставитися до державного, громадського і особистого майна;
дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку школи;
дотримуватися правил особистої гігієни.
5. Учні школи залучаються до самообслуговування, різних видів суспiльно-корисної праці відповідно до Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, норм i правил особистої гігієни та охорони здоров'я.
6. Педагогічні працівники школи мають право:
самостійно обирати форми, методи, засоби навчальної роботи, не шкідливі для здоров’я учнів;
брати участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів навчального закладу та інших органів самоврядування закладу, заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи;
обирати форми підвищення своєї кваліфікації;
проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;
вносити пропозиції керівництву навчального закладу i органам управління освітою
щодо поліпшення навчально-виховної роботи;
на соціальне i матеріальне забезпечення вiдповiдно до законодавства;
об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.
7. Педагогічні працівники школи зобов’язані:
забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм, дотримуючись вимог Державного стандарту загальної середньої освіти;
сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереженню їх здоров’я;
утверджувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
дотримуватися положень Статуту навчального закладу, Правил внутрішнього розпорядку, умов контракту чи трудового договору, виконувати свої посадові обов’язки;
брати участь у роботі педагогічної ради, виробничих нарадах;
виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України та Іспанії;
готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
дотримуватися педагогiчної етики, моралі, поважати гідність учнiв;
постійно підвищувати свій професійний рiвень, педагогічну майстерність, загальну i політичну культуру;
виконувати накази i розпорядження керівника школи, органів управління освітою.
8. Обсяг навчального навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором школи. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається Робочим навчальним планом або в разі звільнення педагогічного працівника.
9. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків, крім випадків, передбачених законодавством.
10. Керівник і педагогічні працівники школи підлягають атестації відповідно до порядку, встановленого Міністерством освіти і науки України.
11. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників школи й інші трудові відносини регулюються законодавством Ураїни про працю, іншими законодавчими актами.
12. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрiшнього розпорядку школи, не виконують посадових обов'язків, умови трудового договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно законодавства.
13. Батьки учнів та особи, які їх замінюють, мають право:
обирати i бути обраними до батьківських комітетів;
звертатися до керівника школи з питань навчання, виховання дітей;
брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази школи;
на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування школи та у відповідних державних, судових органах.
14. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
забезпечувати умови для здобуття дитиною освіти за будь-якою формою навчання;
постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, учителя, державної та рідної мов; повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;
виховувати у дітей повагу до законів, прав, свобод людини.
Управління школою
1. Вищим органом самоврядування Школи є Загальні Збори учасників навчально-виховного процессу, що скликаються не менше одного разу в рік для заслуховування звітів з питань навчально.виховної, методичної та фінансової діяльності з питань принципових розходжень між дирекцією школи та Радою школи.
2. В період між Загальними Зборами керівництво Школи здійснює дирекція школи та Рада школи.
Рада Школи
1. Рада Школи складається з трьох представників педагогічного коллективу, представників батьківського комітету , двох представників засновника Школи та представника Консульства України в м.Барселона.
2. Рада Школи:
організовує виконання рішень Загальних Зборів учасників навчально-виховного процессу;
затверджує режим роботи Школи;
визначає основні напрями діяльності Школи;
розглядає питання підтримки ініціатив щодо вдосконалення системи навчання, виховання учнів, питання матеріально-технічної бази;
сприяє підвищенню культурно-освітньої кваліфікації вчителів;
вносить пропозиції щодо удосконалення роботи Школи;
вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процессу.
Дирекція Школи
1. Дирекцію Школи: директора, заступника директора по навчальній роботі та заступника директора по виховній роботі обирає педагогічна рада строком на один рік і затверджує Рада Школи.
2. Дирекція Школи:
здійснює керівництво педагогічним коллективом, створює необхідні умови для підвищення фахового та кваліфікаційного рівня педагогів;
організовує навчально-виховний процесс;
контролює виконання навчально-виховних планів і програм, якість знань, умінь та навичок учнів;
відповідає за якість та ефективність роботи педагогічного коллективу;
забезпечує права учнів та захист їх від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства;
запобігає вживання учнями алкоголю та наркотиків.
3. Дирекція Школи має право:
розпоряджатися Майном, що перебуває у її власності;
самостійно визначати чисельність педагогічного коллективу, затверджувати свою структуру, встановлювати посадові оклади чи гонорари педагогічним працівникам в рамках бюджету Школи;
самостійно займатися організацією харчування учнів, їх оздоровленням в таборах,
організацією екскурсій.
4. Директор школи:
є головою педагогiчної ради - постiйно дiючого колегiального органу управлiння Школою;
видає накази та розпорядження в межах своїх повноважень та контролює їх виконання;
контролює органiзацiю харчування та медичного обслуговування учнiв.
5. Педагогiчна рада:
удосконалює та забезпечує методично навчально-виховний процес;
планує режим роботи Школи;
складає списки викладачiв та учнiв для морального та матерiального заохочення щодо вдосконалення навчально-виховного процесу;
засiдання педагогiчної ради проводиться вiдповiдно до потреб та доцiльностi, Але не менше чотирьох разiв протягом навчального року;
притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi учнiв за невиконання обов”язкiв.
Майно та кошти Школи
1. Джерелами формування майна Школи є:
грошовi та матерiальнi внески засновника;
доходи, отриманi за участь Школи у проведеннi рiзноманiтних заходiв;
донативнi або благодiйнi внески, пожертвування органiзацiй, пiдприємств i громадян
iншi джерела не забороненi чинним законодавством.
2. У випадку знищення чи пошкодження майна, що належить Школi або переданого їй у користування, вiдповiдальнiсть несе директор Школи.
3. Директор Школи вiдповiдає за збереження, захист, рацiональне використання майна, яке перебуває на балансi Школи i є власнiстю асоціації «Берегиня».
4. Бухгалтер Школи веде облiк надходжень та витрат, складає статистичнi та первиннi бухгалтерськi звiти i передає їх у бухгалтерiю Департаменту для подальшого облiку (щоквартально).
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Школи
1. Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Школи здiйснюється контрольно-ревiзiйною комiсiєю Департаменту щоквартально.
Мiжнародне спiвробiтництво
1. Школа за наявностi належної матерiально-технiчноiї та соцiально-культурної бази, власних фiнансових коштiв має право проводити мiжнародний учнiвський та педагогiчний обмiн у рамках освiтнiх програм, проектiв, встановлювати вiдповiдно до законодавства прямi зв”язки з мiжнародними органiзацiями та освiтнiми Асоцiацiями.
2. Школа має право вiдповiдно до законодавства укладати угоди про спiвробiтництво з навчальними закладами, науковими установами, пiдприємствами, органiзацiями, громадськими об”єднаннями iнших країн.
3. Участь Школи у мiжнародних програмах, проектах, учнiвських та педагогiчних обмiнах здiйснюється вiдповiдно до законодавства.
Припинення діяльності Школи
1. Припинення діяльності Школи вiдбувається шляхом її лiквiдацiї вiдповiдно до чинного законодавства.
2. Лiквiдацiя та реорганiзацiя (злиття, приєднання, подiл, перетворення) Школи здiйснюється за рiшенням Засновника – Асоцiацiї “Берегиня” або на пiдставi рiшення судових органiв.
3. Грошовi кошти та майно, що належать Школi пiсля всiх розрахункiв передаються Засновнику.
4. При припиненнi дiяльностi Школи, засновник бере на себе зобов”язання лiквiдувати всi заборгованостi, пов”язанi з виробничо-господарською дiяльнiстю Школи.